Ana SayfaSektörelCevat Davulcu: Okullarda Korsan Çekime İzin Verilmesin

Cevat Davulcu: Okullarda Korsan Çekime İzin Verilmesin

Sakarya Fotoğrafçılar, Ressam ve Tabelacılar Odası Başkanı Cevat Davulcu, okullarda çekimine başlanacak olan E-Okul fotoğraflarının kayıtlı şehir esnafıyla yapılmasını istedi.

2023-2024 Eğitim-Öğretim yılının başlaması ile birlikte okullarda çekimine başlanacak olan E-Okul fotoğrafları için odaya kayıtlı Sakarya esnafının tercih edilmesini isteyen Oda Başkanı Cevat Davulcu, “Öncelikle yeni eğitim ve öğretim yılının ülkemize, şehrimize, eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bilindiği gibi her yıl eğitim dönemi başlarken, Sakaryalı fotoğrafçı esnafı da kabus yaşıyor. Daha önce girişimlerde bulunduğu ve alınan önlemlerin pek yararlı olmadığını gördüğümüz sorunumuzun çözümü için duyarlılık bekliyoruz. Bilindiği gibi okullarımızın açılması ile birlikte yeni dönem e-okul sistemi için öğrencilerimizin vesikalık fotoğraflarının çekimleri yapılmaktadır. İl dışından gelen ve esnaf olduğu bile belli olmayan kayıtsız bazı kişi veya kişiler, okullarda e-okul fotoğrafları çekiyor.Okullarımızda cirit atan bu tür kişilerden, Sakarya’nın esnafı olarak rahatsızlık duyuyoruz” dedi.

Başkan Davulcu, “Sakaryalı olmayan kişilerin şehrimizdeki okullarda fotoğraf çekmesini doğru bulmuyor ve istemiyoruz. Haksız rekabet anlamında hem esnafımıza, vergisini ödemeyerek devletimize, sorunlu çekimler nedeniyle de okullarımızda mağduriyet yaşatan bu tür kişilere artık geçit verilmesin. Sorunlarımızın çözümü için talepte bulunduğumuz Valimiz Yaşar Karadeniz’in olumlu düşünceleri bizleri çok mutlu etti. Daha önce il milli eğitim müdürlüğümüz ve ilgili ilçe milli eğitim müdürlüklerimiz ile ortak çalışmalarımız oldu. Bizler yeni dönemde yine aynı duyarlılığın gösterilmesi ve okullarımızdaki fotoğraf çekimlerinin odamıza esnafımız aracılığıyla yapılmasını istiyoruz. Okul müdürlüklerimizden kayıtsız olmayan, korsan çalışan kişilere itibar etmemesini bekliyoruz” dedi.

- REKLAM -spot_img

Diğer Haberler