Ana SayfaSektörelAkdardağan 'ADA Pazar Güneşler Pazaryeri belediyece işletilsin'

Akdardağan ‘ADA Pazar Güneşler Pazaryeri belediyece işletilsin’

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, Adapazarı Belediyesi tarafından Güneşler Mahallesinde yapımı tamamlanan ADA Pazar Güneşler Yerleşkesi Pazar kısmının belediyece işletilmesi gerektiğini açıkladı.

Bakkal esnafları olarak pazar yerini ilçeye kazandıran Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu ve ekibine teşekkür eden Oda Başkanı Ahmet Akdardağan, “Adapazarı Belediyemiz tarafından Güneşler Mahallemizde oldukça şık ve modern bir şekilde inşa edilen Güneşler Sosyal Tesisleri ve  Pazar yeri yakın bir zamanda hizmete girecektir. Bu eseri ilçeye kazandıran ve hizmete sunmak için son hazırlıkları yapan Başkan Mutlu Işıksu ve yönetim ekibine çok teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Başkan Akdardağan, “Ada Pazar Güneşler Yerleşkesi’nin içinde pazar yeri ile birlikte düğün salonu, etkinlik (kına, nişan) salonu, taziye evi, bebek bakım odası ve çocuk oyun alanı bulunmaktadır. Esnaflarımızın tezgah açması için sabırsızlandığı pazaryeri için Başkanımız Mutlu Işıksu’dan bir ricamız ve önerimiz olacak. Böylesine güzel bir pazar yerinin amacına uygun olarak hizmet verebilmesi için herhangi bir esnaf odası veya bir başka kurumca işletilmemesi gerekiyor.  Örnekleri olduğu gibi hizmette olan Erenler ve Ferizli Kapalı Pazar Yerlerini, ilçe belediyeleri etkin bir şekilde işletmektedir.  İki ilçemizde hem halkın, hem de esnafın memnuniyetinin olduğu pazaryerleri işletme açısından model alınmalıdır. Düzenli ve etkili hizmet için Güneşler Pazar Yerini Adapazarı Belediyesi işletmelidir. Her zaman esnafın yanında ve destekçisi olan belediye başkanımızdan bu isteğimiz de önemseyeceğini biliyoruz. Bu vesileyle Güneşler Sosyal Tesislerin ve Pazar Yerinin ilimize, ilçemize, esnaflarımıza ve vatandaşlara hayırlı olmasını temenni ediyoruz. ” Dedi. 

- REKLAM -spot_img

Diğer Haberler