Ana SayfaSektörelAkdardağan: Esnafımızın beklentileri var

Akdardağan: Esnafımızın beklentileri var

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, esnafa verilen desteklerin genişletilmesi ve perakende yasasının TBMM’den çıkarılmasını beklediklerini açıkladı.

Esnafın beklentilerine yönelik açıklamada bulunan Başkan Akdardağan, “Esnafımızla sürekli birlikteyiz, istişareler yapıyor, beklentileri ve sorunları dinliyoruz. Yaptığımız ziyaretler ve istişarelerde esnafımızın en çok dert yandığı konuların başında girdilerin yükselmesi, vergilerde ödeme güçlüğü ve kredilere kolay erişememe gibi sorunlar gelmektedir. TBMM’nin yeni yasama yılının başlaması ile birlikte herkesimin olduğu gibi esnafımızın da beklentilerinin olduğunu aşikârdır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından son açıklanan esnaf destek paketini olumlu buluyor ve esnafa camiasına hayırlı olmasını diliyorum. Esnafımızın beklentileri adına bunun bir başlangıç olmasını umut ediyoruz. Bilindiği gibi esnafımız pandeminin etkisiyle biriken borçları, artan vergiler ve kiralar nedeniyle zor duruma düşmüştür. Borçlarını ödemek isteyen esnafımız, yeni bir yapılandırma, vergi ödeme kolaylığı, tüm kamu ve özel bankaların kredilerine rahat erişim gibi imkanların sağlanmasını istiyor.” Dedi.

Başkan Akdardağan, “Ayrıca esnafımızın öncelikli beklentisi her yıl olduğu gibi bu yılda perakende yasasında yapılacak olan güncellemelerdir. Yıllardan beri ötelenen yasa artık meclisten geçmeli ve esnafımız rahat bir nefes almalıdır. Esnafımıza kabusu yaşatan zincir marketlere bu yasayla birlikte sınırlamalar getirilmeli ve esnafımız hemen koruma altına alınmalıdır. Devletimizin esnaflara yönelik açıkladığı paketin kapsamının genişletilmesi, düşük faizli kredilerin yaygınlaştırılması ve vergi ödeme kolaylığı gibi yeni müjdeler bekliyoruz. Genel Başkanımızı Bendevi Paladöken öncülüğünde esnafımızın isteklerinin karşılanması için girişimlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

- REKLAM -spot_img

Diğer Haberler