Ana SayfaSektörelAkdardağan: Koop-Bakkal Projesiyle Örnek Olacağız

Akdardağan: Koop-Bakkal Projesiyle Örnek Olacağız

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, bakkalların Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinin bayisi olma projesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmasıyla heyecanlarının arttığını dile getirdi.

Başkan Akdardağan, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin TBMM’deki son grup toplantısında Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinin yaygınlaşacağı, ilk etapta 6 şehrimizde 250 noktada uygulamaya başlanacak olan Kooperatif Bakkal Projesiyle vatandaşa temel tüketim ürünlerinin bakkallar aracılığıyla ulaştırılacağı, büyüklükleri 75 ile 150 metrekare olacak bakkalların satış yerleri olacağını açıklamıştır. Bu açıklama ile projenin sahibi olan ilimizde büyük heyecan yaşanmaya başlamıştır.” Dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasıyla birlikte Koop-Bakkal Projesinin en kısa sürede hayata geçirilmesi için çalışmalara devam edeceklerini vurgulayan Başkan Akdardağan, “Bilindiği gibi daha önce Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri (TTKK) Genel Müdürü Hüseyin Aydın ile görüşerek şehrimiz bakkallarının ürün satışı konusunda hazır olduğu önerisini sunmuştuk. Önerimizi projelendirerek gerekli girişimleri başlattık. AK Parti Sakarya Milletvekilimiz Ali İhsan Yavuz’un girişimleriyle de ilimiz projenin uygulanacağı 6 pilot il içine alınmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilimizin de pilot bölge olduğu 6 şehirde uygulamaya alınacağını açıklaması şehrimiz esnaflarınca memnuniyetle karşılanmış, heyecanımızı artırmıştır.” Dedi. 

Akdardağan, “Proje sahibi olan ilimizde bu çalışmayı en iyi şekilde hayata geçirerek ülkemize örnek olmanın heyecanı ve gururunu yaşayacağız. Detayları önümüzdeki günler açıklanacak olan Koop-Bakkal projesinin ve alınan kararın bakkal esnaflarımıza ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Bu vesile ile Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, TTKK Genel Müdürümüz Hüseyin Aydın, Sakarya Milletvekilimiz Ali İhsan Yavuz ve emeği geçen herkese esnaflarımız adına teşekkür ediyorum.” Dedi. 

- REKLAM -spot_img

Diğer Haberler