Ana SayfaSektörelAltın Esnaflar Belgelerini Aldı

Altın Esnaflar Belgelerini Aldı

Adapazarı Belediyesi Geleneksel Altın Esnaf Belgesi Takdim Programında konuşan Başkan Mutlu Işıksu, “Şehrin kalbi, ticaretin merkezi Adapazarı’mız, gayretin, dayanışmanın, bereketin adresidir. Esnafımız mutlu olursa, Adapazarı’mız da mutlu olur inancına sahibiz. Esnafımızın gösterdiği ticaret ahlakının, şehrimizin ruhunu mayaladığına da inanıyoruz. Hamdolsun her zaman beraber olarak belediye-esnaf iletişimini zirveye taşıdık. Bizlerle olan Oda Başkanlarımıza teşekkür ediyor, altın esnaflarımızı tebrik ediyor, kendilerinin şahsında tüm esnafımıza hayırlı işler, bereketli kazançlar diliyorum.” dedi.

Başkan Işıksu’dan Altın Esnaf Belgesi

Adapazarı Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü tarafından organize edilen, Oda temsilcileri ile istişare edilerek belirlenen, Adapazarı sınırları içerisinde tüm yasal yükümlülüklerini ve sorumluluklarını yerine getiren esnafları takdir ve teşvik için düzenlenen, Altın Esnaf Belgesi Takdim Programı, Başkan Mutlu Işıksu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Programa Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Samet Çağlayan, Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Bilal Kuriş ile Oda Başkanları ve esnaflar katıldı.

Esnaf Dostu Mutlu Başkan

Programda bir selamlama konuşması gerçekleştiren AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Samet Çağlayan, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’nun şehrin ticaretine verdiği önemi vurguladı ve esnafa olan sevgisine değindi. Çağlayan, “Mutlu Başkanımız esnaf dostu başkan olarak gönüllerde yer etmiştir. İnşaallah birlik ve beraberliğin devam edeceğine inanıyor ve tüm esnafımıza bereketli kazançlar diliyorum.” diye konuştu.

Alişan’dan Işıksu’ya Teşekkür

Takdim programından duyduğu memnuniyeti dile getiren SESOB Başkanı Hasan Alişan, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’nun her zaman esnafın yanında olduğunu vurgulayarak Başkan Işıksu’ya teşekkür etti. Esnafların şehrin ruhunu oluşturduğunu vurgulayan Alişan, “Adapazarı Belediye Başkanımız Mutlu Işıksu tarafından takdim edilen belgeler esnafımız için her zaman moral kaynağı olmuştur. Esnafımız şehrin ruhunu oluşturur hepsi birer altındır, pırlantadır. Bu özel programla bizleri mutlu eden ve esnafımıza her daim destek olan Başkanımız Mutlu Işıksu’ya ve ekibine tüm esnaflarımız adına teşekkür ediyorum” dedi.

Adapazarı Ticaretin Merkezidir

Başkan Işıksu, güzel bir programda esnafla bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti paylaşarak şu ifadeleri kullandı: “Şehrin kalbi, ticaretin merkezi Adapazarı’mız, gayretin, dayanışmanın, bereketin adresidir. Bizler, kardeşlik hukukuna, dayanışma ruhuna ve bereketle gelen güzelliklere daima inanan insanlarız. Esnafımız mutlu olursa, Adapazarı’mız da mutlu olur inancına sahibiz. Esnafımızın gösterdiği ticaret ahlakının, şehrimizin ruhunu mayaladığına da inanıyoruz. Bizim esnafımız, sadece maddi ölçütlerle değil; dürüstlük, erdem, ahlâk gibi manevi ölçütlerle de şehrimize anlam katmaktadır. Samimiyette bereket vardır, huzur vardır. Bizler gönülden gönüle her fırsatta esnafımızla beraberiz.”

Belediye-Esnaf İletişimini Zirveye Taşıdık

“Esnafımızın kardeşiyiz, dostuyuz, ailesiyiz. 2019-2024 çalışma döneminde ticareti daha da canlandıran tüm faaliyetlerin içerisinde yer almaya gayret ettik. Belediye-esnaf iletişimini zirveye taşıdık, esnaf, sanayi ve ticaret odalarımızın düzenledikleri ticaret festivallerine katkı sağladık. Bu samimiyete hamdolsun selam verdiğimiz her dükkânda memnuniyetle şahit oluyoruz. Bu güzel buluşmamız da birlik ve beraberliğimizin, muhabbetimizin güzel bir neticesidir. Adapazarı Belediyesi olarak birbirimize sımsıkı kenetlenmeye, Adapazarı’mızda sevgiyi, muhabbeti ve dayanışmayı hâkim kılmaya, kolayı, zoru, sevinci, hüznü hep birlikte paylaşmaya devam edeceğiz inşaallah. Geçtiğimiz yılın altın esnaflarını tebrik ediyor, kendilerinin şahsında tüm esnafımıza hayırlı işler, bereketli kazançlar diliyorum.”

İşte Altın Esnaflar

Konuşmaların ardından belge takdim törenine geçildi. Başkan Işıksu, Başkan Yardımcısı Bilal Kuriş, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Samet Çağlayan ve Oda Başkanları ile birlikte esnaflara belgelerini takdim etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Altın Esnaf Programında belgelerini alan esnaflar ise şöyle: 

Sakarya Emlak Komisyoncuları ve Danışmanları Esnaf Odası (Emlak Komisyonculuğu)

Oda Başkanı Erol Maden                                                                                     

-Nevzat Berber

-İsmail Enes Bayraktar

-Ayhan Hepdiker

 

Sakarya Marangozlar Esnaf Odası (Mobilya İmalat ve Satışı)

Oda Başkanı Ali Rıza Ercan                      

-Cavit Çelik                                                  

-Serkan Gürkan                                        

-Ayhan Beşcan                                           

 

Sakarya İnşaatçılar, Hırdavatçılar ve Camcılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası (Nalburiye)

Oda Başkanı Hasan Pınarcı                  

-Şefik Yıldız                                                  

-Hüseyin Kocabıyıkoğlu                         

-Ahmet Karaman                                       

 

Sakarya Besiciler Odası (Besicilik)

Oda Başkanı Halit Karaduman       

-Yaşar Kaya

 

Sakarya Sıhhi Tesisatçılar Doğalgazcılar ve Kaloriferciler Esnaf Odası (Sıhhi Tesisatçı)

Oda Başkanı Emre Muti                                                   

-Yakup Şenol

-Murat Karakaya

-Murat Saral

 

Sakarya Elektronikçiler Bilgisayar Tamircileri Beyaz Eşya Satıcıları Esnaf ve Sanatkârlar Odası (Saat Satışı ve Tamir)

Oda Başkanı Metin Gürkaş                                               

-Hikmet Kılıç

-Süleyman Kotan 

-Tuncay Gençoğlu

 

Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odası (Düğün Salonu)

Oda Başkanı Turhan Salihoğlu                                                         

-Kubilay Besen  

-Meral Baskıcıoğlu 

-Hayrettin İçduygu 

 

Sakarya Oto Sanatkarları Esnaf Odası (Oto Tamirhanesi)

Oda Başkanı Hasan Alişan                                              

-Erdoğan Ünsalan

-Kemal Kaçar

-Zeki Ayvaz

- REKLAM -spot_img

Diğer Haberler