Ana SayfaSektörelBakkallar Tarım Kredi Bayii Oluyor

Bakkallar Tarım Kredi Bayii Oluyor

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, bakkallarda Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi Marketlerinin ürünlerinin satılması konusunda Sakarya’nın pilot il olduğunu açıklayarak, AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’a teşekkür etti.

SAKARYA – Tarım Kredi Kooperatifi Marketlerinde satılan ürünlerin bakkallar aracılığıyla halka ulaştırılması projesinde Sakarya’nın pilot il olduğu müjdesini AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz ile birlikte veren Oda Başkanı Ahmet Akdardağan, “Daha önce bir araya geldiğimiz Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri (TTKK) Genel Müdürü Hüseyin Aydın ile görüşerek şehrimiz bakkallarının ürün satışı konusunda hazır olduğu önerisini sunmuştuk. Yaptığımız görüşmeler olumlu neticelenmiş ve Sakarya’daki bakkallarımız Tarım Kredi Marketlerinde satılan ürünlerin satışı konusunda uygulamaya alınan pilot iller arasına girmiştir. Sakarya esnafı adına girişimde bulunarak öncülük eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’a ve duyarlılığı nedeniyle TTKK Genel Müdürü Hüseyin Aydın’a tüm esnaflarımız adına teşekkür ediyorum.” Dedi.

Projenin detaylarının önümüzdeki günlerde şekilleneceğini açıklayan Başkan Akdardağan, “Önerimizle uygulamaya alınan projenin detayları için yeniden Ankara’da temaslar yapacağız. Bu görüşmelerimizde satış, bayilik ve diğer kriterleri detaylandıracağız. Hemen akabinde bakkallarımızı Tarım Kredi Marketleri bayisi yapacağız. Hazırlıklarımızı yaparak dükkanlarımız da belli bir bölümü, TKK ürünleri için ayıracağız. Tarım Kredi Kooperatifinde fiyat ne ise, bakkallar da o fiyat üzerinden satış yapacağız. Burada bakkallarımızın sadece komisyon karı olacak. Büyük heyecan yaşadığımız proje ile hem enflasyonun düşmesine katkı sağlarken, hem de vatandaşlarımızın ucuz ürünlere buluşturarak, esnafımıza da yeni iş imkanı sağlamış olacağız. Bu vesileyle çok önemsediğimiz projenin ülkemize ve şehrimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.  

- REKLAM -spot_img

Diğer Haberler