Ana SayfaSektörelBaşkan Altuğ: “Sakarya’nın gelişimi için birlikte düşünmek ve hareket etmek altın kuraldır”

Başkan Altuğ: “Sakarya’nın gelişimi için birlikte düşünmek ve hareket etmek altın kuraldır”

Sakarya Ekonomi Tabanlı Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısı SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ’un öncülüğünde STK Başkanlarının katılımıyla Sakarya Ticaret İl Müdürü Emre Atmaca’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Belirli aralıklarla her toplantının ev sahipliğinin dönüşümlü olarak gerçekleştiği Sakarya Ekonomi Tabanlı Sivil Toplum Kuruluşları istişare toplantılarında şehrin sosyoekonomik anlamda gelişimi, iş dünyasının talep ve beklentileri, projeler ve gerçekleştirilen faaliyetler konusunda değerlendirmelerde bulunuluyor.

Ekonomi Tabanlı Sivil Toplum Kuruluşlarının bu ayki toplantısına Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şube Başkanı İsmail Filizfidanoğlu, Sakarya Genç Girişimciler ve İşadamları Derneği (SAKARYAGİAD) Başkanı Zafer Bekdemir, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Sakarya Şube Başkanı Engin Tumbaz, Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak, Sakarya Sanayici ve İşadamları Derneği (SASİAD) Başkanı Ali Tamer Birlik, Üretim ve Ticaret Kurulu Başkanı Özkan Pınar, Sakarya Makine İmalatçıları Birliği Başkanı Turgay Çelik ve SATSO Genel Sekreteri Şevket Kırıcı iştirak etti.

Ticaret İl Müdürü Emre Atmaca başkanlara katılımlarından dolayı teşekkür ederek Sakarya’nın ekonomik ve dış ticaret rakamları hakkında bilgiler verdi. Sakarya’nın ekonomik anlamda gelişiminde avantaj sağlayacak projelerin hayata geçmesinde SATSO başta olmak üzere ekonomi tabanlı STK’lar ile iş birliği yaptıklarını belirterek pandemi sonrası değişen düzende Sakarya’nın ciddi avantajları olduğunu, lojistik bakımdan kilit noktada bulunduğunu ve Karasu Limanı’nın önemini daha da artıracağına vurgu yaptı.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, “Ticaret İl Müdürümüze daveti için başkanlarımız adına teşekkür ediyorum. Bizler belirli aralıklar bir araya gelip şehrimiz için akıl birliği yapıyoruz. Derdimiz bu şehrin daha da ileriye gitmesi, hak ettiği yerlerde olmasıdır. Tüm STK’lar olarak projelerimize paydaşlık eden Valiliğimiz uhdesinde resmi kurumlarımız ve belediyelerimiz ile şehrimize hizmet ediyoruz. Üyelerimizin sesi oluyoruz.

İş dünyamızın en önemli beklenti ve sorunlarından bir tanesi nitelikli istihdama ulaşma problemidir. Bunun yanında hem şehrimizdeki küçük ölçekli üreticilerimizin büyüyeceği işyerlerine ihtiyacı var hem de nitelikli, çevreye duyarlı yatırımlar için tarım dışı alanlara ihtiyacımız var. Bunun için yoğun bir şekilde çalışıyoruz, tarım yapılamayan arazilerde sanayi alanları yaratmaya çalışıyoruz. Bu yolda ilimizin erkleri ve Ankara’daki milletvekillerimizin desteği çok önemli.

Kendileriyle sürekli iletişim halindeyiz. Karasu Limanı’mız da yeni yatırımla aynı anda 27 gemiye hizmet edecek şekilde büyümeye gidiyor. Şehrimiz büyümek için bize her imkanı ve avantajı sunuyor. Bizler de bu avantajı değerlendirerek bugün bu masada olduğu gibi akıl birliği içinde çalışmaya devam etmeliyiz.  Sakarya’nın gelişimi için birlikte düşünmek ve hareket etmek bu işin altın kuralıdır.” dedi.

- REKLAM -spot_img

Diğer Haberler