Ana SayfaSektörelBaşkan Altuğ'a TOBB Camiasında 10. Yıl Hizmet Şeref Plaketi

Başkan Altuğ’a TOBB Camiasında 10. Yıl Hizmet Şeref Plaketi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 70’inci kuruluş yıldönümünde; 81 ilden gelen iş dünyasının temsilcileri Ankara’da Birlik Merkezi’nde buluştu. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğindeki toplantıda; Ticaret Bakanı Mehmet Muş, TBMM Başkanlığı yapmış olan Cemil Çiçek, Ticaret Bakanlığı yapmış olan Hayati Yazıcı, Milletvekilleri, Oda ve Borsa Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanları ile delegeler yer aldı.

Etkinliklerde SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ öncülüğünde Oda TOBB Delegelerinden; Kenan Taçyıldız, Ekrem Seçgin, Nihat Cinoğlu, Vedat Yaşlıca, Oktay Topçu, Turgay Çelik ve Hasan Genç’ten oluşan heyet SATSO’yu temsil etti.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş yaptığı konuşmada, TOBB’un 70’inci kuruluş yıldönümünü tebrik ederken, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği kuruluşundan bu yana sürekli kendini geliştirmiş, 70 yıllık yolculuğu neticesinde yerel bir kuruluştan, dünya çapında iş birlikleri gerçekleştiren ve üstlendiği görevlerle özel sektörümüzü yurt dışına da taşıyan önemli küresel bir aktör haline gelmiştir” dedi.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ise, TOBB’un 70 yılda yerel bir kurumdan, küresel bir aktöre dönüştüğünü bildiren Hisarcıklıoğlu, artırdıkları faaliyetler ve geliştirdikleri kurumsal kapasitesiyle, özel sektörde güç birliği sağladıklarını ifade etti. Özel sektörün hak ve hukukunu, uluslararası düzeyde savunan bir konuma geldiklerini söyleyen TOBB Başkanı, iş ve yatırım ortamı önündeki engelleri tespit edip, hükümete aktardıklarını belirtti.

Hisarcıklıoğlu’ndan Başkan Altuğ’a 10. Yıl Hizmet Şeref Plaketi

Etkinlikler kapsamında 10-20-30 yıl görev yapmış delege ve genel sekreterlere hizmet şeref belgesi ve plaketleri takdim edildi.

TOBB Delegeliği görevinde 10. yılı dolduran SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, şeref plaketini TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun elinden aldı.

Plaket sonrası düşüncelerini dile getiren Başkan Altuğ TOBB çatısı altında hizmet etmekten ve ülke ekonomisine katkı sağlayan iş dünyasının bir temsilcisi olmaktan gurur duyduklarını ifade ederek şunları dile getirdi: “Sakarya iş dünyası temsilcileri olarak, TOBB Delegelerimizle beraber birliğimizin 70. kuruluş yılı etkinliklerine katıldık. TOBB Delegeliği görevinde 10. yılı doldurmam münasebetiyle Birlik Başkanımız Hisarcıklıoğlu tarafından şahsıma layık görülen Hizmet Şeref Plaketini almaktan onur duydum. Bu plaketi Sakarya iş dünyamız adına aldım, çünkü biz hep birlikte bu ülke ekonomisine katkı sunmaya çalışıyoruz. Bu tür takdimler sembolik olarak çok değerli ve emeklerimizin manevi yansıması simgesidir. TOBB çatısı altında hep birlikte nice çalışma ve hizmet dolu yıllara ulaşmayı temenni ediyorum.” dedi.

- REKLAM -spot_img

Diğer Haberler