Ana SayfaSektörelEkonomi Tabanlı STK Başkanları, Sakarya Milletvekili Murat Kaya’yı Ağırladı

Ekonomi Tabanlı STK Başkanları, Sakarya Milletvekili Murat Kaya’yı Ağırladı

Sakarya Ekonomi Tabanlı Sivil Toplum Kuruluşları 2024 yılı ilk istişare toplantısı Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Sakarya Milletvekili Murat Kaya’nın teşrifleri, SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ’un öncülüğünde STK Başkanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şube Başkanı İsmail Filizfidanoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Genç, Sakarya Genç Girişimci ve İşadamları Derneği(SAKARYAGİAD) Başkanı Zafer Bekdemir, Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Sakarya Şube Başkanı Rıza Bora, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Sakarya Şube Başkanı  Engin Tumbaz, Sakarya Sanayici ve İşadamları Derneği (SASİAD) Başkanı Ali Tamer Birlik, Ekonomi Ticaret Derneği (ETD) Sakarya Şube Başkanı R. Şamil Dedeoğlu, Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak, Sakarya Makine İmalatçıları Birliği (SAMİB) Başkanı Turgay Çelik, Üretim ve Ticaret Kurulu (ÜTİK) Başkanı Özkan Pınar ve SATSO Genel Sekreteri Şevket Kırıcı iştirak etti.

Belirli aralıklarla gerçekleşen ve her toplantının ev sahipliğini farklı STK Başkanının üstlendiği Sakarya Ekonomi Tabanlı Sivil Toplum Kuruluşları istişare toplantısında şehrin sosyoekonomik anlamda gelişimi, iş dünyasının talep ve beklentileri, projeler ve gerçekleştirilen faaliyetler konusunda istişare ve değerlendirmede bulunuldu. Sakarya iş dünyasının tavsiyeleri Milletvekili Kaya’ya iletildi.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ; “Milletvekilimize davetimize icabeti ve MÜSİAD Sakarya Başkanımız İsmail Filizfidanoğlu’na ev sahipliği için teşekkür ediyorum. Bu masada yıl içinde her başkanın ev sahipliğinde Sakarya’mız ve iş dünyamız için akıl birliği içinde istişaremizi gerçekleştiriyoruz. Şehrin de bu iklime ihtiyacı var. Sakarya için ortak paydada buluşarak bu birlik iklimini yaşatma sorumluluğumuz var.

Ülkemizin ve şehrimizin üretmekten, üretenlere destek olmaktan başka çaresi yok. Orta vadeli planı açıklarken Cumhurbaşkanımız da bunu özellikle dile getirdi. Bizler de yıllardır tarım dışı arazilerde üretim yapılması konusunda gayret ediyoruz. Şehrimiz erkleri ve hemşehrilerimizin de en büyük kaygısı tarım arazileri ki biz en çok tarıma ve doğaya hassasiyet gösteriyoruz, biz de tarım arazilerinde sanayileşme istemiyoruz.

Konumumuz, sahip olduğumuz potansiyelimiz, beşeri sermayemiz yatırımları çekiyor. Bunu şehrimiz için en verimli olacak şekilde değerlendirmeliyiz. Üretim alanlarının dizaynı konusunda yolumuzun ve önümüzün açılması önem teşkil ediyor.  Rekabette geride kalma gibi bir şansımız yok.” dedi. 

AK Parti Sakarya Milletvekili Murat Kaya ise; “Daveti ve misafirperverliği için bu masada bulunan tüm Başkanlarıma teşekkür ediyorum. Sizler bu şehrin dinamiklerisiniz. Akıl birliği ve paydaşlığa örnek bir masa kurdunuz. Bizler de şehrin siyasileri olarak sizlerle birlikte bu şehri beraber yöneteceğiz. Bu tarz toplantılar çok önemli. Cumhurbaşkanımız da her konuşmasında sürekli üretimin önemini belirtiyor üretecek alanlar oluşturma konusunda da Akgün Başkanımız çabalarının karşılığını vermek gerektiğinin bilincindeyiz. SATSO bizim şehrimiz için belediyeler kadar çalışmış, yapılması gereken birçok projeyi tasarlamış bir kurumdur. Bu masaya da öncülük ediyor. Konu Sakarya’mız olunca şehrimizin ihtiyacını gidermek için çabalıyoruz.” dedi.

Toplantının devamında tüm Başkanlar görüş ve önerilerini paylaşırken iş birliğinin önemine değinildi.

- REKLAM -spot_img

Diğer Haberler