Ana SayfaSektörelEsentürk: Risk Yönetimi Danışmanı Devri Başlıyor

Esentürk: Risk Yönetimi Danışmanı Devri Başlıyor

Artan ekonomik belirsizlikler, kur ve enflasyondaki hızlı artış tüm sektörleri olduğu gibi sigorta sektörünü de yakından etkiliyor. Bu dönemde sigorta şirketleri ve özellikle de aracı kurumların da teknik anlamda kendilerini geliştirerek mevcut ve potansiyel müşterileri doğru şekilde bilgilendirmesi gerektiğini söyleyen Monopoli Sigorta Kurucu Ortağı ve CEO’su Erol Esentürk yaptığı açıklamada yeni dünya düzeninin ihtiyaçlarını en üst düzeyde karşılamak adına bizler bir sigorta şirketi olmanın ötesine geçerek güvenilir bir “Risk Yönetimi Danışmanı” olarak hizmet vermeliyiz dedi.

Bir yandan yükselen enflasyon, diğer yandan artan döviz kurları Türkiye ekonomisini derinden etkiliyor. Günümüzde risk alanları hızla yükselirken, varlıklarımızı korumak da gitgide zorlaşıyor. Varlık fiyatlarındaki artış nedeniyle varlıkları yerine koyma güçlüğü, sigortayı artık lüks olmaktan çıkarttığını belirten Monopoli Sigorta Kurucu Ortağı ve CEO’su Erol Esentürk: “Varlıklarımızı, değerinin neredeyse binde biri-ikisi oranındaki primlerle sigorta güvencesi altına alabilir, olası kayıp durumunda sigorta ile tekrar yerine koyarak hayatımıza kaldığımız yerden devam edebiliriz. Günümüz koşullarında artan poliçe primleri, kişi veya kurumları birtakım sigortalarını yaptırmaktan kaçınır hale getiriyor. Poliçe yaptıran sayısındaki düşüş ise oranların daha da artmasına sebep oluyor. Sigorta şirketleri buna bir çözüm olması adına farklılaştırılmış ürünler piyasaya sürmeye başladı. Yurtdışında oldukça yaygın olan bu uygulama artık ülkemizde de yaygınlaştı. Bütçeye uygun ürünler sunarak, sigortalıların sigortalılıklarının devamlılığı sağlanmaya çalışılıyor” dedi.

 

Sigortanın faydaları, ürünlerin içeriği, verilen teminatların çeşitliliği gibi konularda müşterilerin çok daha iyi bilgilendirilmeleri ve bu sayede sigorta bilincinin arttırılmasının gerekli olduğunu vurgulayan Esentürk: “Sigorta şirketleri ve özellikle de aracı kurumların da teknik anlamda kendilerini geliştirerek mevcut ve potansiyel müşterileri doğru şekilde bilgilendirmeli, riskleri doğru ve eksiksiz aktarmalı ve en doğru şekilde müşteriye dokunabilmeli. Yeni dünya düzeninin ihtiyaçlarını en üst düzeyde karşılamak adına bizler bir sigorta şirketi olmanın ötesine geçerek güvenilir bir “Risk Yönetimi Danışmanı” olarak müşterilerimize hizmet veriyor olmalıyız.  Bunun için uzman ve köklü kadromuzla önceliğimiz riskleri doğru analiz etmek, sigorta bedellerini belirleme konusunda profesyonel danışmanlık vererek, doğru sigorta bedeli üzerinden poliçe yapılmasını sağlamak. Detaylı bir şekilde raporlayarak, müşterinin karşılaştırma yapmasına olanak vermek, poliçe içeriklerini doğru tespit etmek ve en uygun fiyat teklifini sunmak. Buna ek olarak poliçe dönemi içerisinde de değişen enflasyon ve kur koşullarına göre bedel ve içerik güncelleme konusunda danışmanlık vermek. Ayrıca kurumsal müşterilerimizin tesisleri için teklif çalışması öncesi bünyemizde bulunan deneyimli Risk Mühendisimiz ile yerlerinde ziyaret ederek Sigorta Risk Analizi yapılmaktadır. Bu sayede sigortalının riskini doğru bir şekilde algılamasının sağlanması, olası riskleri, risk gerçekleşmeden tespit edip bertaraf etme konularında danışmanlık verilmesi de bizlere düşen görevlerdendir. Bu sürecin sonunda müşterilerimize “Senin için en doğru poliçe bu!” diyerek onların hayatlarını kolaylaştırıp geleceğe daha huzurlu ve umutla bakmalarını sağlamalıyız.

Unutulmamalı ki esas ihtiyaç halinde satın alınamayacak tek şey sigortadır” diye ekledi.

- REKLAM -spot_img

Diğer Haberler