Ana SayfaSektörelKOBİGEL Destek Programı İçin Son Başvuru 11 Ocak 2023

KOBİGEL Destek Programı İçin Son Başvuru 11 Ocak 2023

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliği ve KOSGEB Sakarya iş birliğinde “KOBİGEL – KOBİ Gelişim Destek Programı 2022 yılı Proje Teklif Çağrılarına yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

KOSGEB Sakarya İl Müdürü Onur Kurtçu’nun katılımı ve Müdürlük bünyesinde KOBİ Uzmanı olan Adem Gültürk’ün sunumuyla gerçekleştirilen toplantıda duyuru kapsamındaki çağrılara yönelik ayrıntılı sunumlar gerçekleştirildi.

SATSO Üyesi firma temsilcilerinin yoğun katılım sağladığı toplantıda KOBİ Uzmanı Gültürk; KOBİ’lerin proje sunabileceği konu başlıkları başta olmak üzere birçok konuda bilgiler paylaştı.

Çağrıların “İmalat sanayi sektöründe dijitalleşme sürecine katkı sağlayabilecek yerli teknoloji geliştiricisi KOBİ’lerin desteklenmesi” ile “İmalat sanayi sektöründe faaliyet gösteren KOBİ’lerin üretim ve ilişkili iş süreçlerinde dijital teknolojilerden yararlanma düzeyinin arttırılması” ve “İmalat sanayi sektöründe faaliyet gösteren KOBİ’lerin rekabet güçlerinin ve verimliliğinin arttırılması” olarak duyurulduğunu belirtti.

Başvuracak tüm işletmelerin 2021 yılında bilanço esasına göre defter tutması, KOSGEB Veri Tabanına kayıtlı ve aktif olmaları gerektiğini hatırlatan KOBİ Uzmanı, destekler için sunulan projelerin onaylanması durumunda belirli şartlar dahilinde 2 milyon TL’ye kadar destek verileceği bilgisini paylaştı.

Son Başvuru 11 Ocak 2023

Proje çağrısı için başvuru sisteminin 11 Ocak 2023 günü saat 23.59’a kadar açık olacağını hatırlatarak başvuru sahibi tarafından onaylanmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacağını, bu konuda katılımcılara dikkatli olmaları tavsiyesinde bulundu.

Bilgilendirme sunumunun ardından soru-cevap bölümüne geçildi. SATSO Üyesi katılımcıların merak ettiklerinin cevaplandırıldığı ve fikir alışverişinin yapıldığı bu bölümün ardından toplantı noktalandı.

- REKLAM -spot_img

Diğer Haberler