Ana SayfaSektörelKoop-Bakkal Projesi esnafa tanıtıldı

Koop-Bakkal Projesi esnafa tanıtıldı

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, ilimizde başlayan Koop-Bakkal Projesini esnafa tanıttı.

Sakarya’nın öncü olduğu Koop-Bakkal Projesinin uygulamasına yönelik esnaflarla bir araya gelen Başkan Ahmet Akdardağan, gelinen son süreç hakkında bilgi verdi. Aziz Duran Park Sosyal Tesisleri’nde esnaflarıyla buluşan Başkan Akdardağan, “Oda olarak bu projeye mihmandar olmanın heyecanını yaşıyoruz. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ürünlerinin vatandaşımıza ulaştırılması için başlayan projede başvurular alınmaya başlandı. Koop- Bakkal olmak için aranan şartlar içerisinde en az 5 yıl bu işi yapıyor olması, dükkan metrekaresinin en az 75 en fazla 150 metrekare olması yer alıyor. Bu şartları sağlayan üyelerimiz başvurularını Tarım Kredi Kooperatifi internet sitesinden yapabilecek.” Dedi.  

Başkan Akdardağan, “Esnaflarımızla bir araya geldiğimiz toplantımızda projenin tanıtımını yaptık. Projenin nasıl uygulanacağı, raf düzeni, ürün tedariki, dükkanların iç ve dış düzenlenmesi, finansmana erişim gibi konular üzerine konuştuk. Proje etap etap il genelinde yaygınlaşacak. Aralık ayının ikinci haftasında bakkallarımızda satışların başlamasını planlıyoruz.” Dedi. 

Akdardağan, “Ürünler Tarım Kredi Marketleri’nde hangi fiyattan satılıyorsa bakkallarda da aynı fiyattan satılacak. Bakkalın malı bittiğinde elektronik ortam üzerinden Tarım Kredi’den ürün talep edilecek ve tedarik sağlanacak. Yine ayrıca Halk Bank ile ortak bir anlaşma imzalandı. Bakkallar bu konuda kredi konusunda da büyük destek alacak. Bakkallar yapılan anlaşmaya göre 300 bin TL limitli ‘Paraf Bakkal’ kredi kartı kullanabilecek. Projenin yürütülmesinde ve uygulanmasında esnafımıza her zaman yardımcı olmaya devam edeceğiz.” Dedi.  

- REKLAM -spot_img

Diğer Haberler