Ana SayfaSektörelKoop-Bakkal projesi Sakarya'da başladı

Koop-Bakkal projesi Sakarya’da başladı

Tarım Kredi Marketi ürünlerinin bakkallarda satılarak halka ulaştırılması için Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odasının önerisiyle ülke genelinde uygulama başlanan Koop-Bakkal projesi Sakarya’da hizmete alındı.

SAKARYA – Ürünlerin raflarda yerini almasıyla birlikte Koop-Bakkal olan üyelerini ziyaret eden Oda Başkanı Ahmet Akdardağan, hayırlı işler temennisinde bulundu.  Sakarya’nın da içinde bulunduğu 6 ilde başlayan projenin hayırlı olmasını dileyen Başkan Akdardağan, “Önerimiz ile bir projenin ülke geneliyle birlikte ilimizde hayata geçmesinin heyecan ve gururunu yaşıyoruz. Projenin Sakarya’dan çıkması bizim için çok büyük önem arz ediyor. Koop-Bakkal projesiyle artık, Tarım Kredi Market ürünleri bakkallarımızın raflarındaki yerini almıştır. İlk etapta 5 esnafımız ile başladığımız uygulama önümüzdeki günlerde daha da yaygınlaşacaktır.  İlimizde bu projeye başvuran 220 civarında esnafımız var ama bu hızla yaygınlaşacaktır.” Dedi.

Akdardağan, “Bu örnek uygulama ile Tarım Kredi Market ürünlerinin satışı yaygınlaşacak, vatandaşımız ürünlere daha kolay ulaşacak ve ayrıca bakkallarımıza ilgi daha çok artacaktır. Şu an için 100 ile 130 ürün çeşidi raflarımız da yerini almıştır. Esnaflarımız dükkanlarının belli bölümlerini bu ürünlere ayırmış ve raf düzenlemesini yapmıştır. Tarım Marketlerinde satılan ürünlerin fiyatı neyse bakkallarımızda da aynı fiyattan satılmaktadır. Vatandaşlarımız gönül rahatlığı içinde bakkallarımızdan ürünlerini temin edebilir.  Satış noktalarının yani Koop-Bakkallar önümüzdeki günler de her mahalle ve sokakta yaygın olarak görülecektir. Koop-Bakkal projesi tekrar bakkal esnafımıza, Sakaryalılara ve milletimize hayırlı olsun.” Dedi. 

- REKLAM -spot_img

Diğer Haberler