Ana SayfaSektörelMurat Ekşi: Sorunlarımızı işbirliği kültürü ile çözeceğiz

Murat Ekşi: Sorunlarımızı işbirliği kültürü ile çözeceğiz

SATSO 34.ve 18. Meslek Komitesi iş birliği toplantısında bir araya geldi. Toplantıda Müteahhitlik sektörü ile Mühendislik ve Mimarlık Hizmetlerini yürüten firmalar ortak sorunları ve çözümleri görüşmek üzere bir araya geldi.

İKİ KOMİTENİN İŞBİRLİĞİ

SATSO’da Mühendislik ve Mimarlık Hizmetleri veren firmaların yer aldığı 18. Meslek Komitesi ile Müteahhitlik faaliyetlerini yürüten firmalardan oluşan 34. Meslek Komitesi işbirliği toplantısında bir araya geldi. SATSO Meclis Başkan Yardımcısı ve 34. Meslek Komitesi üyesi Murat Ekşi’nin gerçekleştirdiği işbirliği toplantısında 18. Meslek Komitesi Başkanı İlker Ergül, 34. Meslek Komitesi Başkanı Ahmet Haldızoğlu, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Sakarya Şube Başkanı Semih Uçar ve komite üyeleri katıldı.

ORTAK ÇALIŞMALAR

Düzenlenen toplantıda iki meslek grubunun da ortak çalışma alanlarındaki işbirliği süreçleri ele alındı. Gündeme gelen konular arasında yapı denetim firmaları ve süreçleri, zemin etütleri ve ruhsat alanında yaşanan sorunlar, SEDAŞ, AGDAŞ, SASKİ ve Türk Telekom gibi altyapı sağlayıcıları ile yaşanan sorunlar ve çözüm yolları, inşaat sektörünün sorunları ve çözüm yolları konuşuldu.

TOPLANTILAR DEVAM EDECEK

Toplantıyı değerlendiren SATSO Meclis Başkan Yardımcısı Murat Ekşi, “18. Meslek Komitemizle bir araya gelerek ortak çalışma alanlarımız ve sorunlarımızı masaya yatırdık. Bizler göreve gelmeden önce işbirliği kültürünü hayata geçirerek sorunlarımızı çözeceğimizi söylüyorduk. Bu kapsamda sektörümüzle alakalı tüm komitelerle bir araya gelerek ortak işbirlikleri inşa ederek sorunlarımızı en aza indireceğiz. Tüm sorunlarımızı işbirliği kültürü ile çözeceğiz. Bugün burada olan değerli SATSO üyelerine ve STK temsilcilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

- REKLAM -spot_img

Diğer Haberler