Ana SayfaSektörelSAKİKAD Fuarı Açıldı

SAKİKAD Fuarı Açıldı

Sakarya Girişimci Kadınlar Derneği (SAKİKAD) tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen “Üreten kadın, üreten Türkiye” sloganıyla Girişimci kadınların evlerinde ürettikleri ürünlerin satışı gerçekleştirileceği fuar düzenlenen törenle Serdivan İlçesinde hizmete açıldı.

Sakarya Girişimci Kadınlar Derneğinin, Sakaryalı kadınların “Üreten kadın, üreten Türkiye” sloganıyla Serdivan AVM ve Cadde 54 arasındaki alanda düzenlediği fuarın açılış törenine Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Serdivan  Belediye Başkan Vekili Selvet Karaoğlu, Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün, SATSO 31.Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Adapazarı Belediyesi Meclis Üyesi Behlül Bayrak, SATSO 7. Meslek Komitesi Başkanı Adem Bilgen, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur, Sakarya RATED Başkanı Remzi Adıyaman ile çok sayıda davetli katıldı.

Açılış töreni öncesinde Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile SAKİKAD Başkanı Nagihan Aygün Girişimci kadınlar tarafından üretilen el emeği ürünlerin sergilendiği stantları gezerek üretilen ürünleri tek tek inceledikten sonra ürünler hakkında girişimcilerden bilgi aldılar.
Fuarın açılış konuşmasını gerçekleştiren SAKİKAD Başkanı Nagihan Aygün fuarı düzenleme amaçlarının çalışan ve üreten kadınların varlığının sesi olmak imkân bulamamış evde muafiyet ile çalışan niteliklerini tam anlamıyla sergilenmemiş ticaret yapmak istemiş engelleri aşamamış kadınlarımızın hem birbirleriyle tanıştırıp kitlelerine güç birliği katmak hem de tüketiciyle buluşma fırsatlarını sağlamak olduğunu söyledi.

Aygün konuşmasında “Atatürk’ün bir sözüyle devam etmek istiyorum. Dürüst olarak yürüyeceğimiz bir yol vardır. O da büyük Türk kadının mesaimizde müşterek kılmaktır. Hayatımızı onunla birlikte yürütmek ve en büyük desteğimiz yapmak yoludur. Toplumun bir organı çalışırken diğer organı işlemezse toplum felç olur. Ne büyük bir şanstır ki kadın vekillerinden Çiğdem Erdoğan Atabek kadın erkek fırsat eşitliği komisyonu başkanı olmuştur. Bu konuda kendisinin de destek vereceği çalışmaları yürüterek Sakarya’ mızda kadınlarımıza hep birlikte destek olacağız. Senelerdir beklediğimiz artık bir çatımız var. Sakarya girişimciler derneği hepimizin çatısı. Bu çatı altında hepimiz üreten kadınız. Büyüyen Türkiyeyiz. Çalışan ve üreten kadının varlığının sesi olmak için buradayız. Fuardayız Üreten kadın büyüyen Türkiye diyoruz. Hepinize teşekkür ediyorum. Bereketli satışlar diliyorum. Gün boyunca buradayız Hepinize destek olacağız. Büyüklerimize teşekkür ederiz. Emeklerinden dolayı “şeklinde konuştu.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce de sözlerine bir beyit ile başlayarak Girişimciliğin önemine değindi.” Yüce konuşmasında kişi odur ki bırakabilir eser eseri olmayanın yerinde yeller eser onun için bu dünyada insanlarına değeri kıymeti bıraktıkları eserler kadardır. Ne kadar eser yapıyorsan değerin onunla mukayese edilir. Onun için göz nuru hünerli ellerı yurekten tebrık edıyorum.Her biri kendi çapında tasarımlarıyla düşünceleriyle emekleriyle göz nuru ile el hünerleri ile mükemmel eserleriyle mükemmel eserleri oluşturmuşlar ve bugün fuarda burada takdim ediyorlar. Her birini yürekten tebrik ediyorum. Daha çok çalışalım gayret gösterelim. Daha çok üretelim” dedi.

260 Girişimcinin el emeği ürünlerinin sergileneceği Fuarın kapıları 6 gün boyunca ziyaretçilere açık olup gün içinde çeşitli etkinlikler Aksamları ise eğlenceler, ve sürpriz sanatçılar fuar alanında konser verecekler.

- REKLAM -spot_img

Diğer Haberler