Ana SayfaSektörelSATSO Meclisinin onur konuğu Rektör Prof. Dr. Sarıbıyık oldu

SATSO Meclisinin onur konuğu Rektör Prof. Dr. Sarıbıyık oldu

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın onur konuğu Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık oldu.

SATSO Meclis Başkanı Erdem Ercan, Rektör Sarıbıyık’a SATSO Meclisi adına katılımların memnuniyet duyduklarını ileterek; “Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörümüz Mehmet Sarıbıyık aramızda kendisine Meclisimiz adına hoş geldiniz diyor, Sakarya’mız için birlikte güzel projeler yapacağımızı temenni ediyorum.” dedi.

Rektör Sarıbıyık, kürsüden SATSO Meclisini selamlayarak Üniversitenin kuruluşundan bu yana faaliyetleri ve SATSO ile iş birliği içerisinde mesleki eğitim ve istihdam çalışmalarına yönelik bilgiler verdiği konuşmasında şunları dile getirdi: “Aranızda olmaktan memnuniyet duyuyorum. Birlikte Türkiye’ye örnek olan +1 uygulaması ile çok yol kat ettik. Üniversitemiz 4 yıllık ancak 42+4 yıllık bir üniversite olarak tanıtıyoruz. SAÜ’den bölünerek oluşan ve İstanbul Teknik Üniversitesi kökenli bir üniversiteyiz. Sizler üretmeye bizler de nitelik sahibi insanlar yetiştirmeye devam ediyoruz. İş dünyamızın ihtiyaç duyduğu nitelikli, üreten insan kaynağı Üniversitemiz tarafından yetiştiriliyor ve +1 uygulaması ile sizlerin işletmelerinde mesleki eğitim görüyorlar. Sonrasında ise aynı işletmelerde çalışmaya devam ediyorlar. Şehrin her ilçesinde var olan bir Üniversiteyiz. Kurulduğumuz yıldan bu yana kendimizi çok geliştirdik. Özellikle pandemi sonrası sağlık, gıda ve tarım alanında ciddi atılımlar yaptık. Ziraat fakültemizde şu anda 50’ye yakın şehirle ilgili proje yürütülüyor. Sadece eğitim-öğretim değil AR-GE konusunda da çalışıyoruz. Bu anlamda topluma hizmet, araştırma geliştirme için açmış olduğumuz 20’nin üzerinde araştırma merkezimiz fayda üretmeye devam ediyor. 3500’ün üzerinde uluslararası öğrenciye sahip bir üniversiteyiz. SATSO iş birliğinde çok güzel işler yaptık yapmaya da devam ediyoruz. Gastronomi Mutfağını SATSO destekleriyle oluşturduk. Ziraat fakültemizde ortak çalışmalarımız var. Laboratuvarlar kuruyoruz. Doku Kültürü Laboratuvarında iş birliği yapıyoruz. En büyük farkımızı oluşturan +1 eğitim modelinde bir numarayız. Biz bu işe buradan başlamış olduk ve 50’ye yakın üniversite SATSO işbirliği ile oluşturduğumuz bu modeli örnek aldı. İş Dünyası temsilcilerimizle ortak akıl ve istişareye çok önem veriyoruz. SATSO bizim için her zaman önemli bir ortak ve paydaş oldu. Bizleri Meclis Toplantınızda ağırladığınız için teşekkür ediyorum.” dedi.

Rektör Sarıbıyık’a konuşmasının ardından Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve Meclis Başkanı Erdem Ercan tarafından günün anısına plaket takdiminde bulunuldu.

- REKLAM -spot_img

Diğer Haberler