Ana SayfaSektörel'SATSO sorumluluk alan net bir kurumdur'

‘SATSO sorumluluk alan net bir kurumdur’

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Sakarya Milletvekilleri Çiğdem Erdoğan Atabek ile Recep Uncuoğlu, Sakarya İl Başkanı Yunus Tever ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri SATSO’nun konuğu oldu.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve Meclis Başkanı Erdem Ercan ile Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Başkan Yardımcılarının ev sahipliğinde Başkanlık makamlarında gerçekleşen ziyaretlerde yeni dönemin hayırlı olması temennisinde bulunuldu ve Sakarya üzerine fikir alışverişi yapıldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ; “Ak Parti Genel Başkan Yardımcımız, Milletvekillerimiz ve İl Başkanımızı ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Başkan Altuğ konuşmasının devamında şunları dile getirdi: “Her zaman söylediğimiz gibi, Sakarya üreten bir şehir. Pandemi döneminin o zor koşullarından sonra bile üyelerimiz ortalama istihdamlarını %30’lara varan oranda artırdılar. Çünkü biliyoruz ki; ilimizin ve ülkemizin geleceği için üretimin devam etmesi gerekiyor. Bu doğrultuda, biz de iş dünyamızı geleceğe hazırlamak gelecek projeksiyonunda özellikle KOBİ’lerimizin hem üretim hem markalaşma anlamında konumlanabilmesine katkı sunmaya gayret ediyoruz.

Bu açıdan baktığımızda şu anda şehrimizin düzenli kentleşmesi ve sağlıklı büyüyebilmesi için en aciliyet arz eden konu planlı sanayi siteleri kurmak olduğunu düşünüyoruz. Bu konuda tüm erklerimizin desteğini bekliyoruz.  Küçük sanayi sitelerinin kurulmasına yönelik çalışmalarımızın yanı sıra mevcut OSB’lerimizde de genişleme çalışmaları devam ediyor. Şehrimizin tarım dışı alanlarında sanayi alanları kurmayı hedefliyor, ilimize nitelikli ve çevre dostu yatırımlar kazandırmaya gayret ediyoruz.

Ayrıca, Sakarya bazı konularda ve üretimde çok ciddi profesyonelleşmiş bir şehirdir. İlimizin sektörel anlamda gelişimine katkı sunacak sektörel çalışmalara ağırlık verirken gördük ki, ihtisaslaşmanın üretilen ürünleri tanıtma ve yeni pazarlara açılma konusunda fuarlar büyük önem taşıyor. Bu anlamda şehrimizin nitelikli bir fuar alanına ihtiyacı var. SATSO’nun bulunduğu konum, üretimin ve hizmetin kalbinin attığı yer. Bu konuda Büyükşehir Belediyemizle de istişarelere devam ediyoruz. Bu konu başlığı üyelerimizin de öncelikli talepleri arasında yer alıyor.

SİYASİLERİMİZ HER ZAMAN DESTEK OLUYOR

İlimizi başkentte temsil eden siz siyasilerimizin de desteğiyle bu projeleri hayata geçirmemiz daha kolaylaşıyor. Destekleriniz için teşekkür ediyoruz. Şehrimizde aynı yöne bakabilen bir anlayışın hakim olması ekonomiye de, sosyokültürel yaşama ve geleceğimize yönelik kazanım olarak geri dönüyor. Bu vizyon bizleri oldukça memnun ediyor.” ifadelerini kullandı

SATSO’nun istişare ve katılımcı yönetim anlayışını benimsemiş ve bunu şehrin tamamına yaymaya çalışan bir kurum olduğuna vurgu yapan Başkan Altuğ; “İstişareye ve akıl birliğine inanıyoruz. Yeni dönemde de sizlerle, üyelerimiz ve şehrimiz vatandaşlarıyla istişare ederek daima çözüm odaklı çalışıyoruz. Özellikle kampüsümüze kazandırdığımız Noterin burada olmasında en büyük emek verenlerin başında Genel Başkan Yardımcımız Sn. Yavuz geliyor. Tekrar teşekkürlerimi sunuyorum.” diye ekledi.

Meclis Başkanı Erdem Ercan da heyetin ziyaretinden ve iyi dileklerinden duyduğu mutluluğu dile getirerek; “Ak Parti Genel Başkan Yardımcımız, Milletvekillerimiz ve İl Yönetim Kurulu Başkanı ile Yönetim Kurulu’na teşekkür ederim. Oda olarak Ekim ayında gerçekleştirilen seçim sürecinin ardından yeni bir döneme girdik. Şehrimize ve üyelerimize dair sorumluluk bilinci, istek, gayret ile hizmet etmeye devam edeceğiz. Burada ünvanlarımız değişebilir, değişmeyen tek şey Sakarya’ya hizmettir. SATSO Meclisi olarak toplumsal başarının, birlikte çalışmada, bilgileri birlikte paylaşmada, ortak hareket ederek, koşulların avantajlarını görebilmekte ve çok çalışmakta olduğunu biliyor, bu amaçla hizmet ediyoruz. Sakaryalıyım diyen herkesin bu sorumluluğu taşıması için de gayret ediyoruz. 15 bini aşkın üyemiz, şehrimiz ekonomisinin büyük bir çoğunluğunu temsil ediyor. Sorumluluğumuz büyük ve bu göreve layık şekilde çalışmayı sürdüreceğiz.” dedi.

SATSO NET BİR KURUMDUR

Ak Parti Heyeti Adına konuşan Ak Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ise SATSO’nun son yıllarda özellikle Tek Durak Ofis projesi ile ciddi güzellikte bir dönüşüm geçirdiğine vurgu yaparak; “Yeni dönem her iki başkanımıza ve yönetimine hayırlı olsun. Pandemiden sonra istihdamlarında artış olan iş dünyamızı tebrik ediyorum. Pandemiden sonra şehrimizde birçok sektör daha da hızlandı ve büyüdü, yatırımlar arttı.

Bizler şehrimizi temsil ve hizmet yolunda gücümüzün yettiği her konuda destek olmaya çalıştık. Sakarya marka olma yolunda ilerliyor ve birçok konuda öne çıkmaya müsait bir şehir. SATSO Yönetim Kurulu Başkanımızın sanayileşmeyi düzenli, sistemli ve planlı şekilde koordine etme, tarım alanlarını da koruyarak büyüme vizyonunu takdirle takip ediyoruz. Ankara’da da görüştüğümüzde hassasiyetlerimizi ilettik. Biz, bize düşeni; siz, size düşeni ortaya koymak suretiyle, şehrimizin gelişimine katkı sunma gayemiz daima sürecek. Bu gaye ile yürürken elbette eksiklerimiz olabilir, bu eksikleri hep birlikte görerek tamamlayacağız.” dedi.

Söz konusu Sakarya olduğunda her zaman ortak fikirde buluştuklarını dile getiren Yavuz; “Kendi içimizde çok iyi anlaşıyoruz ve şehrimiz için de kolayca hemfikir oluyoruz. Birçok noktada işin anlayanlarından fikir alıyoruz, akıl birliği oluşsun, bizler de öyle destek olalım diyoruz.

Bu işi iyi bilen teknik kişilerin kararlarına saygı duyarak projeleri destekliyoruz. Önceliğimiz sadece şehrin menfaatidir. SATSO yapmak istediğimiz birçok çalışmada hassas davrandı ve sorumluluk aldı. SATSO ile her zaman konuşabilir ve dertleşebiliriz bunu biliyoruz. Bu bizim için iyi bir konfor alanıdır, bizim bu bakış açımız da SATSO için bir konfor alanıdır. SATSO net bir kurumdur. Bu şekilde el birliği içinde şehrimize katkı sunmak için gayret sarf edeceğiz. Misafirperverliği için Başkanlarımıza, yardımcılarına ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 

- REKLAM -spot_img

Diğer Haberler