Ana SayfaSektörelŞehrin merkezinde festival rüzgarı esti

Şehrin merkezinde festival rüzgarı esti

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Ticareti Araştırma ve Geliştirme Komisyonu öncülüğünde Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Adapazarı Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen, FestburADA şehrin merkezine alışveriş ve eğlenceyi taşıdı

Ana teması yaza merhaba olan, şehrin ticaretini artırması ve etkinliklerle halkın keyifli zaman geçirmesi amaçlanan festival, 21 Haziran Adapazarı’nın 101. Kurtuluş Günü yıldönümü kutlamalarının devam ettiği haftada gerçekleştirilmesi ile ayrı bir anlam kazandı.

iki gün boyunca Uzun Çarşı, Çark Caddesi ve Kent Meydanı’nı kapsayan alanda gerçekleşen festivale yoğun bir katılım oldu. Sosyal medya hesapları ve birebir etkileşimin olduğu festivalin ikinci günü de, yerel işletmelerin alışveriş kampanyalarının yanında, genç ve çocuklara yönelik birbirinden eğlenceli etkinliğe de ev sahipliği yaparak şehrin merkezinde canlılık oluşturdu.

22 Haziran’da açılış korteji Tarihi Uzun Çarşı’da yapılan festivalin son gününde kapanış korteji ise Çark Caddesi’nde gerçekleştirildi. Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, SATSO Meclis Başkanı Talip Kuriş ve SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ öncülüğündeki kortejde İl Müdürleri, SATSO Ticareti Araştırma ve Geliştirme Komisyonu Başkanı Behlül Bayrak ve Komisyon Üyeleri yer alırken, yürüyüşe çok sayıda basın mensubu ve festivale katılan halk eşlik etti.

Halkı ve işletme sahiplerinin selamlandığı kortej yürüyüşü sırasında protokol üyeleri caddedeki çocuklara balon ve komisyon üyeleri tarafından haırlanan sürpriz hediyeler dağıtıldı. Bu hediyeler arasında cadde üzerindeki şanslı bir çifte SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ tarafından takdim edilen tektaş bir yüzük de yer aldı. Ayrıca festival alanında Türk Kızılay tarafından ikram dağıtımı da gerçekleştirildi.

Etkinliğin sonunda festivali değerlendiren ve düşünceleri aktaran SATSO Meclis Başkanı Talip Kuriş, “Ticaret AR-GE Komisyonumuz öncülüğünde Büyükşehir ve Adapazarı Belediyemiz iş birliğinde çok güzel bir etkinliğe imza atıldı. Festivalin sevincini halkımızla birlikte paylaşmak çok mutlu edici. Gelenek haline gelip artık Sakarya’da yazı festburADA ile karşılamayı temenni ediyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, “Adapazarı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümünde birleştirici, hep beraber gururla anacağımız, aynı zamanda yerel ticaretimizin gelişmesine olanak sağlayıp katılımcıların coşkuyla eğlendiği bir etkinliği şehrimize kazandırdık. Birbirinden muhteşem etkinliklerle başta çocuklarımız olmak üzere herkesin yüzünde gülümseme görmüş olmak çok mutlu edici. Ticaretin ata kenti dediğimiz şehrimizin her anlamda kapsamlı olması için sorumluluk bilincinde çalışıyoruz. Burası Sakarya ve bizim daima Şifremiz54. Bu festival Paydaş kurum ve kuruluşlarımızla şehrimizin her anlamda gelişmesi adına yaptıklarımız ve yapacaklarımızdan sadece bir tanesi, festburADA gibi kazan-kazan modeliyle şehrimiz kimliğine uygun her türlü organizasyonu desteklemeye devam edeceğiz. Emek veren herkese, teşekkür ediyorum.” dedi.

- REKLAM -spot_img

Diğer Haberler