Ana SayfaSektörelYusuf Alemdar: Şehrimizin ekonomisine sıçrama yaptıracak hamleleri destekleyeceğiz

Yusuf Alemdar: Şehrimizin ekonomisine sıçrama yaptıracak hamleleri destekleyeceğiz

Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, Söğütlü 3. OSB’de faaliyet gösteren iş insanlarıyla bir araya geldi. Programda konuşan Alemdar, “Bizler yereldeki tüm idarecilerimizle siz kıymetli iş dünyası temsilcileri ile bir araya gelme sıklığını ve ortak planlamaları artıracağız. Aynı zamanda partimizin bir politikası olan akıllı ekonomi yaklaşımıyla sanayi ve hizmet üretimini teşvik edecek, istihdam olanaklarını artıracak, iş gücü niteliğini yükselteceğiz” dedi.

Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, Söğütlü’de bulunan 3. OSB’yi ziyaret etti. 3. OSB’de faaliyet gösteren iş insanlarıyla bir araya gelen Alemdar, Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Bekler ve yönetimi tarafından karşılandı.

Programda AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan, İl Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Serdar Akgün, AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken, Söğütlü İlçe Başkanı Suat Dirhemci, Söğütlü Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Başkan, Söğütlü Gençlik Kolları Başkanı Sinan Bilgin Söğütlü Belediye Başkan Adayı Selçuk Kurt da yer aldı.

OSB’miz bu yıl büyümeye gidecek

Programda konuşan 3. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Bekler, “Buraya gelişiniz bizleri çok memnun etti. Sizlerle istişarelerde bulunmanın faydalı olacağını düşünüyoruz. OSB’miz bu yıl büyümeye gidecek. Bu anlamda altyapı yatırımları yapacağız. Bu süreci yerel yönetimlerimizle iş birliği halinde gerçekleştirmeyi planlıyoruz” dedi. AK Parti Söğütlü İlçe Başkanı Suat Dirhemci ise iş insanlarına misafirperverlikleri dolayısıyla teşekkür etti.

Ortak akıl vurgusu

AK Parti İl Başkanı Yunus Tever ise, “Asrın felaketinin yıl dönümündeyiz. Kaybettiğimiz 53 bin can var. Sakaryalılar olarak biz depremi çok iyi biliriz. Hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun” dedi.

Tever iş insanlarıyla birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti de ifade ederek, “Şehrimizin ekonomisine, istihdamına ve ihracatına önemli katkılar sunan iş insanlarımıza teşekkür ediyorum. Ortak akılla hareket ederek şehrimizi ve ilçelerimizi inşa etmeye devam edeceğiz inşallah. Misafirperverlikleri için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Şehrimizin ekonomisine sıçrama yaptıracak hamleleri destekleyeceğiz

Buluşmada konuşan Başkan Adayı Alemdar, “Şehrimizdeki sanayicimizi küresel rekabette olumlu yönde farklılaştıracak ve onları markalaştıracak politikalarımızı sürdüreceğiz. Bu doğrultuda stratejik üretimler eliyle şehrimizin ekonomisine sıçrama yaptıracak tüm hamleleri destekleyeceğiz. Yenilenebilir enerji yatırımlarından şehir tarımına, girişimci dostu uygulamalardan döngüsel ekonomiye, ticaret merkezlerinden sanayi odaklı altyapı ve üstyapıya kadar birçok başlık bu kapsamda gündemimizde olacak” diye konuştu.

Çalışmalarımızda stratejik hareket edeceğiz

Başkan Adayı Alemdar, “Sakarya’mız ülkemizin en güzel coğrafyasına, toprağına sahip. Bizim insanımız da samimi. Bizle çağın gerektirdiklerine uygun derecede üretmek, çalışmak zorundayız. Hayat bir plandır. Biz yöneticiler plan yapmak zorundayız. Tarım, turizm, sanayi, eğitim, sağlık ya da hangi alanda ilerlemek istiyorsak o alanda stratejik davranmak zorundayız” dedi.

Sanayi iş birliğini sistemli bir hale getireceğiz

Konuşmasının devamında iş dünyasıyla olan iletişimin artacağını ifade eden Alemdar, “Yerel yönetim ve sanayi iş birliğini sistemli bir hale getireceğiz. Bizler yereldeki tüm idarecilerimizle siz kıymetli iş dünyası temsilcileri ile bir araya gelme sıklığını ve ortak planlamaları artıracağız. Aynı zamanda partimizin bir politikası olan akıllı ekonomi yaklaşımıyla sanayi ve hizmet üretimini sağlayacak, istihdam olanaklarını artıracak, iş gücü niteliğini yükselteceğiz” şeklinde konuştu.

- REKLAM -spot_img

Diğer Haberler